Rezervujte si volný termínOVĚŘIT DOSTUPNOST

Strážnice

Strážnice je malebné město nacházející se na jižní Moravě, v kraji vína, folkloru, pohostinnosti a také nezapomenutelných zážitků…

Naleznete zde zámek s anglickým parkem, ve kterém se nachází dva amfiteátry, hlavní dějiště známého Mezinárodního folklorního festivalu, který se každoročně koná poslední víkend v červnu.
Zámek dříve býval vodním hradem a plnil strážní funkci, dnes si zde návštěvníci mohou prohlédnout zámeckou knihovnu a kapli, expozici lidových nástrojů a jedinečné výstavy Skromné umění- o lidových řemeslech a jízdě králů a Lidový oděv na Moravě.

Mezi další významné památky patří barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, Bílá věž, gotický kostel sv. Martina a židovská synagoga se hřbitovem.
V létě můžete navštívit tradiční krojovanou pouť k Panně Marii, na podzim Martinské hody se stárkem a stárkou, krojovanou obchůzkou a večerní zábavou. Bílá věž zase svým návštěvníkům umožňuje krásný výhled na celé město.

Za návštěvu určitě stojí i Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy- skanzen Strážnice. Rozkládá se na ploše 16 ha a najdete zde více než 60 objektů lidové architektury od 18. století. Můžete zde nahlédnout také do tajů lidových řemesel, tradičního zemědělství a chovu zvířat, vidět ukázky tradičních stavebních postupů a také poznat historii a vývoj vinohradnictví na jižní Moravě. Skanzen také každoročně pořádá tematické akce, jako jsou Velikonoce ve Skanzenu, Dožínky, Podzim na dědině nebo adventní Radujme se, veselme se.

Od jara do podzimu můžete vyrazit i na plavbu do Baťově kanále, a to buď vyhlídkou lodí či si půjčit kánoe. Pro milovníky cyklistiky je Strážnice ideálním místem a s převážně rovinatým terénem je dobrou volbou i pro méně zdatné cyklisty. Na recepci Hotelu ***+ Strážnice Vám rádi poradíme s výběrem trasy, můžete si zde vzít cyklomapy nebo si kola zapůjčit.

 Milovníky vína určitě zase potěší možnost návštěvy historických Zámeckých sklepů či nedalekých petrovských Plží, jedinečného areálu s více než 80 sklepy z 15. století.

V létě můžete navštívit místní koupaliště s tobogánem či přírodní nádrže Mlýnky a Lučina vzdálené pár kilometrů.

 Z dalších kulturních akcí za zmínku určitě stojí i Josefský košt vín, Festival DH, Cimbálový festival, Festival Slunce a folklorní Strážnické vinobraní.

 

Strážnice má co nabídnout!
Budeme se těšit na Vaši návštěvu…

Společnost realizuje projekt Instalace FV systému včetně akumulace – 30 kWp/30 kWh, CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_005/0001450, který byl spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu byla instalace fotovoltaické elektrárny (včetně akumulace) sloužící pro vlastní spotřebu žadatele. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost.