Rezervujte si volný termínOVĚŘIT DOSTUPNOST

Velikonoce ve skanzenu

Velikonoce ve skanzenu

Celodenní program, který se uskuteční v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici. V neděli ožije celý areál muzea zvyky, obyčeji a tradicemi z oblasti Slovácka.

Nebude chybět vynášení Moreny. Dívky vynášející smrtku návštěvníky převedou ze zimního období do období jara. Jaro, které symbolizují především Velikonoce se svými typickými obchůzkami hrkačů a skupinami šlaháčů chodících od domu k domu.V jednotlivých usedlostech si můžete vyzkoušet nejrůznější techniky výzdoby kraslic – škrabané, malované i batikované, z výkladu se dozvíte o přípravě nových oděvů na Vzkříšení v den Bílé soboty, o velikonočních zvycích a pokrmech, z nichž některé budete moci také ochutnat.

Naučíte se uplést „žilu“ (pomlázku), děti si mohou v rukodělných dílnách vyrobit nejrůznější upomínkové předměty. Nebude chybět tradiční jarmark s nabídkou nejrozmanitějšího zboží přes keramiku, drobné upomínkové předměty, perníčky, kraslice až po dobroty, jakými jsou sýry či domácí slanina. Typické pokrmy navodí u návštěvníků atmosféru blížícího se období Velikonoc.

Čeština‎DeutschEnglishРусский