Dovolená na kole

Dovolená na kole – Moravské Slovácko

Termín:01.04. - 31.10. Délka pobytu: 1 noc / 2 dny Cena od:500 Kč / osoba (Cena zahrnuje)
Rezervace
  • Popis pobytu
  • V ceně zahrnuto
  • Rezervace
  • Poptávka
  • Zpět
  • PDF
  • Tisk

Popis pobytu

Strážnice – ideální místo pro milovníky cykloturistiky – Cyklotrasy, vytvořené, testované a doporučované Hotelem Strážnice

Město Strážnice leží na jihovýchodě Moravy v panenské přírodě na úpatí Bílých Karpat a jeho historie sahá až do 13. Století. Z historie se zachovala řada památek jako jsou např. zámek s anglickou zámeckou zahradou, skanzen – muzeum ve volné přírodě, strážnické brány – zbytky opevnění, zámecké sklepy z 16. Století., Baťův kanál, Synagoga, Bílá věž a spousty dalších památek. Město je známé především jako dějiště každoročně pořádaného Mezinárodního folklorního festivalu. Strážnice leží ve vinařské oblasti, která je známá vysokou kvalitou jihomoravských odrůdových bílých a červených vín. Strážnice je rovněž označována jako centrum kultury, folkloru, vína a pohostinnosti na Jižní Moravě.

Město Strážnice je ideálním místem pro výlety na kole, jak pro náročné, tak pro začínající cyklisty. Pro inspiraci jsme pro Vás připravili osvědčené trasy, které vedou převážně po cyklotrasách a jsou zaměřené na kulturní památky, vinařství a nádhernou přírodu Moravského Slovácka. Bližší informace k jednotlivým trasám získáte na recepci hotelu Strážnice nebo na tel 724 124 214. Rádi Vám rovněž zajistíme cyklo-průvodce a pokud nemáte kolo nebo jste se rozhodli spontánně pro nějaký cyklovýlet, tak si můžete vypůjčit kolo přímo v hotelu Strážnice – viz. půjčovna kol.

1. DEN:  STRÁŽNICE – SKALICA – SUDOMĚŘICE – PETROV – STRÁŽNICE
Trasa: Strážnice – vinohrady – Mlýnky – Zlatnická dolina – Skalica ( SK ) – Baťův kanál – Výklopník – Sudoměřice – Petrov – Strážnice cca 43 km

Tato trasa je lehká a většinou vede po nově vybudovaných kvalitních cyklostezkách nebo zpevněných polních cestách. Trasa začíná u Hotelu Strážnice a vede podél Baťova kanálu do starého města a pokračuje přejezdem silnice E55 ve směru strážnické vinohrady, kopec Žerotín, dále pokračuje k Hotařské búdě ( vinohradnický areál ). Z Hotařské búdy se vydáte po zpevněné vyasfaltované cestě ve směru na Mlýnky ( přehrada ) a přejedete po hrázi na Slovensko a vydáte se po nově vybudované cyklostezce ve směru Zlatnická dolina ( rekreační oblast ), kde se můžete poprvé občerstvit ve stylové Kolibě. Následně se vydáte po vedlejší silnici ( není velký provoz ! ) ve směru Skalica. V půli cesty ( levá strana JZD ) sjedete z hlavní cesty na krátkou kopcovitou panelovou cyklotrasu ( ca 250 m ) a napojíte se vedle vodojemu na skalický okruh a sjedete do města Skalica. Město Skalica je okresní město a jeho historie sahá až do r. 1217. Je rovněž označováno za svobodné královské město a z historie se zachovala řada památek. Doporučujeme navštívit jeden z několika kostelů a následně posedět na náměstí na terase v místní cukrárně. Po krátkém občerstvení projedete městem a vydáte se ve směru přístaviště Baťova kanálu ve Skalici. Překročíte komoru B.kanálu a po levé straně pojedete po hrázi ve směru Výklopník – unikátní technická památka s vyhlídkovou terasou v přístavu B.kanálu. Dále pokračujete ve směru Sudoměřice, přejedete most B. kanálu po hlavní silnici a sjedete po vyasfaltované cyklostezce do Sudoměřic nebo přejedete hlavní cestu E55 a vlevo sjedete na polní cestu, která Vás přivede zpět do Strážnice. Ti, co se rozhodli raději pro asfaltovou cestu pokračují dále ve směru Sudoměřice a pod mostem – silnice ve směru Skalica se napojí na cyklostezku do Sudoměřic. Ze Sudoměřic se vydáte po hl. vedlejší silnici ( není velký provoz ! ) do Petrova, kde se můžete před koncem této trasy občerstvit v památkové rezervaci ca 80. hist. vinných sklepů tzv. Plžů a ochutnat některé z odrůd od místních vinařů. Po dohodě můžeme domluvit prohlídku s krátkou degustací. Po krátké degustaci se vydáte na poslední 4 kilometrovou trasu do Strážnice po vedlejší asfaltové cestě ( pravá strana od železnice ) a zakončíte Vaši dnešní cyklotrasu na hotelové terase s čerstvě načepovaným pivem.

2. DEN: STRÁŽNICE – MILOTICE – HODONÍN – STRÁŽNICE
Trasa: Strážnice – Baťův kanál – Rudník – Vacenovice – Milotice -Mutěnice – Dolní Bojanovice – Hodonín – Strážnice cca 55-75 km ( trasu je možno zkrátit přejezdem vlakem Hodonín – Strážnice ). Časy odjezdů vlaků najdete níže pod programem.

Tato trasa patří rovněž k lehkým a většinou vede po nově vyasfaltovaných cyklostezkách nebo částečně po zpevněných polních cestách. Trasa začíná opět u Hotelu Strážnice a vede kolem kostela sv. Marie následně po pravém břehu Baťova kanálu až k Vnorovskému jezu. Od jezu se vydáte po vyasfaltované cyklostezce po levé straně řeky Moravy ve směru Bzenec Přívoz. Přijedete k hlavní silnici a pojedete cca 350 m po hlavní silnici kolem firmy KM Beta ve směru na Bzenec. Pozor tento krátký úsek vyžaduje zvýšenou pozornost !!! Po cca 350 m přijedete před železniční most a odbočíte vlevo ( železniční podjezd pro cyklisty ). Pozor přejezd na cyklostezku se nachází v nepřehledné zatáčce – vyžaduje rovněž zvýšenou pozornost !!! Trasa vede dále krásnou krajinou, převážně v lesích kolem tzv. “moravské sahary”. První zastávka a možnost malého občerstvení máte přes víkend na Rudníku ( chov koní ). Dále můžete pokračovat do Ratíškovic nebo ve směru na Vacenovice a Milotice – obec s barokním zámkem, rozsáhlým parkem a bažantnicí. V Miloticíh doporučujeme udělat si čas na oběd a navštívit jednu z místních hospůdek u kostela. Po obědě následuje trasa do Mistřína, Mutěnic a Dolních Bojanovic. Dnešní trasu zakončíte v přístavišti v Hodoníně ( cca 55 km ) a zpět do Strážnice můžete jet vlakem nebo se vydáte na kole po trase Hodonín – Rohatec – Sudoměřice – Petrov – Strážnice. Doporučujeme rovněž trasu Hodonín ( pravá strana břehu řeky Moravy ) – Skalica přístav – Výklopník – Petrov – Strážnice cca 20 Km. Hodonín – centrum jižního Slovácka, lázeňské město a rodiště T.G. Masaryka. Rovněž zajišťujeme za příplatek převoz cyklistů včetně kol.

3. DEN: STRÁŽNICE -BUCHLOVICE – CHŘIBY – VELEHRAD – UHERSKÉ HRADIŠTĚ – KUNOVICE
Trasa: Strážnice – Veselí nad Moravou – Uh. Ostroh – Kunovice – Buchlovice – Velehrad – Uherské Hradiště – Strážnice cca 55-87 km ( trasu je možno zkrátit přejezdem vlakem Staré Město – Moravský Písek nebo Bzenec Přívoz ).  Rovněž zajišťujeme převoz cyklistů včetně kol.

Tato trasa patří ke středně-těžkým, převážně po rovince, pouze příjezd do Buchlovic a následně na Velehrad je mírně kopcovitý. Trasu zvládnou, jak začátečníci, tak i senioři. Trasa č. 47 začíná u hotelu Strážnice a vede krajní cestou zámeckého parku přes most. Následuje asfaltová cyklostezka do Vnorov, přejezd přes hlavní silnici E55 ( semafor ) a ulicemi se dostanete do Veselí nad Moravou a do zámeckého parku a na Bartolomějské náměstí. Následuje přejezd přes most ( řeka Morava ) a napojení na trasu č. 47, která Vás dovede přes Uh. Ostroh do Ostrožské Nové Vsi a zde doporučujeme odbočit přes železniční přejezd do Kunovského lesu kolem štěrkových jezer ( možnost koupání ) a po zpevněné cyklotrase ( částečně panelová ) se dostanete po několika kilometrech na rozcestí ve směru Kostelany nad Moravou, kde přejedete most přes řeku Moravu a dáte se ve směru k hlavní cestě ( odbočení doleva – ne po 5050 ! ). Přejedete hlavní cestu Mor. Písek – Staré město a podjedete železniční koridor a po ca 300 m odbočíte vpravo na vedlejší silnici ve směru na Zlechov. Ze Zlechova se dostanete po vedlejší silnici do Buchlovic, kde budete mít čas na oběd a prohlídku místního zámku a zámecké zahrady. Buchlovice – Městys na úpatí Chřibů, zámek, zámecká zahrada a park. V zámeckém zahradnictví je nejvýznamnější sbírka fuchsií ve střední Evropě. Nad obcí se nachází rovněž významný královský hrad Buchlov. Po krátkém odpočinku a lehkém obědě se vydáte mírným stoupáním po trase 5150 ve směru Tupesy a Velehrad. Tupesy – muzeum tupeské keramiky, Velehrad – významné mariánské poutní místo, klášter s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie s sv. Cyrila a Metoděje. Možnost prohlídky baziliky a krátké návštěvy v místní cukrárně – doporučujeme :-). Po krátké návštěvě Velehradu se vydáme po vyasfaltované cyklostezce do Uherského Hradiště, kde tuto trasu zakončíme cca 55 km a nebo se vrátíme zpět do Strážnice přes Kunovice, kde se napojíme na trasu 47. Kunovic – město se silnou folklorní i leteckou tradicí, dějiště jízdy králů, letecké muzeum. Z Kunovic pokračujete po trase 47. až do Strážnice. V Uherském Ostrohu se můžete vydat po hlavní cestě do Moravského Písku ( není moc frekventovaná ) a napojíte se na nově vybudovanou asfaltovou cyklostezku vedoucí z Moravského Písku do Veselí nad Moravou. Cesta zpět není náročná a mohou ji zvládnout i senioři. Celkem má tento okruh cca 87 km. Pokud by jste chtěli tuto trasu zakončit v Uherském Hradišti nebo ve Starém Městě, tak se můžete vydat zpět do Strážnice vlakem ve směru Moravský Písek, nejlépe však do Bzence Přívozu, kde doporučujeme napojit se na cyklotrasu Bzenec Přívoz – pravá strana řeky Moravy k Vnorovskému jezu a po hrázi Baťova kanálu do Strážnice – cca 8 km. Rovněž zajišťujeme za příplatek převoz cyklistů včetně kol.

4. DEN: LEDNICE – VALTICE – MIKULOV – LEDNICE
Trasa: Lednice – Janův hrad – Chrám Tří Grácií – Rendes-vous – Valtice – Hlohovec – Lednické rybníky – Sedlec – Mikulov – Hraniční zámeček – Lednické rybníky – Lednice cca 53 km Tato trasa vyžaduje přejezd ze Strážnice do Lednice. Trasa je lehká a vede po lesních silnicích a vyasfaltovaných cyklostezkách. Délka trasy je 53 km a zvládne ji i začátečník. Dnešní trasa začíná přejezdem od hotelu Strážnice do Lednice cca 40 Km. Možnost parkování přímo u zámku, naproti My hotelu. Nejdříve si prohlédneme z venku novogotický zámek Lednice, který je zapsán na seznamu UNESCO. Po krátké procházce parkem ( parková krajina je největší ve střední Evropě a rozléhá se na 200 km2 ) vyjedeme kolem romantické zříceniny Janohradu a následně se napojíme na polní cyklostezku vedoucí kolem Lednických rybníků a vedoucí lesní cestou, kde pojedeme kolem památek jako jsou např. Chrám Tří Grácií, Sv. Hubert a Rendez-vous a valtickou alejí se dostaneme do Valtic, kde se nachází druhý barokní zámek rodu Lichtensteinů se Salonem vín České republiky. Dominantou náměstí je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ve Valticíh doporučujeme udělat krátkou přestávku na oběd a navštívit jednu ze dvou vyhlášených hospůdek Valtickou Rychtu nebo restauraci Albero. Trasa A mírnější stoupání: Po lehkém obědu se vydáme po vedlejší silnici do obce Hlohovec, kde se napojíme na cyklostezku 41 ve směru Sedlec a Mikulov. Kolem Lednických rybníků ( Nesyt ) přijedeme do Sedlece, kde můžete v místním vinařství hned na začátku obce ochutnat víno a chvíli si odpočinout. Po krátké přestávce se vydáte kousek po hlavní cestě a za čerpací stanicí vlevo se napojíte na asfaltovou cyklostezku ve směru na Mikulov. Pro milovníky kopcovitého terénu doporučujeme v Sedleci odbočit na trasu a po modré a se vydat přes vinohrady do Mikulova. Trasa B kopcovitá:  Tato trasa vede z Valtic kolem Kolonády na Rajsně a přes Úvaly se napojuje na cyklostezku Sedlec – Mikulov.

Mikulov – centrum vinařské podoblasti, městská památková rezervace , zámek s expozicí regionálního muzea, obří sud, Dietrichstenská hrobka, synagoga, židovský hřbitov.

5. DEN:  STRÁŽNICE – BÍLÉ KARPATY – LUČINA – KUŽELOV – STRÁŽNICE

Trasa: Strážnice – Radějov – Lučina – Vojšické louky –  Kobyla  – Kuželov – Velká nad Veličkou – Louka – Lipov – Tasov  – Hroznová Lhota – Kozojídky – Veselí nad Moravou – Strážnice cca 55 km

Trasa začíná u hotelu Strážnice a vede zprvu méně, později více kopcovitými terény po silnicích III. třídy,  po zpevněných polních a lesních cestách předhůří Bílých Karpat. Tato trasa je určena zdatnějším a náročnějším cyklistům.  Ve Strážnici před Skalickou bránou se vydáte po asfaltové cyklostezce ve směru kopec Žerotín – strážnické vinohrady a Radějov.  V Radějově najedete na polní cestu a dostanete se k občerstvení Kiosek ( fotbalové hřiště ). Od Kiosku se vydáte po silnici III. třídy ve směru rekreační oblast a přehrada Lučina, projedete horní částí přehrady a vydáte se po cyklotrase č. 46 na Vojšické louky. Tyto louky se nachází v panenské přírodě Bílých Karpat a jsou známé rovněž jako květnaté louky se soliterními duby, lípami, jeřáby oskeruše a s mnoha chráněnými druhy flóry a fauny z nichž jsou nejznámější orchideje, kterých tu roste přes 20 druhů.  Z Vojšických luk se vydáte na kopec Kobyla a následně sjedete do Kuželova, kde si můžete prohlídnout mlýn holandského typu postavený v roce 1842. Od roku 1963 je mlýn památkově chráněn a patří k nejlépe zachovalým mlýnům holandského typu v ČR. K vidění je rovněž kompletní technologie mletí a v přilehlém stavení je muzeum horňáckého bydlení z přelomu 19. a 20. století. Z Kuželova se vydáte po silnicích III. třídy do Velké nad Veličkou, Louky, Lipova, Tasova, Hroznové Lhoty a v Kozojídkách odbočíte na polní cestu, ( ve směru na Veselí nad Moravou, před posledním domem odbočíte vlevo ) která Vás přivede do Zarazic, kde se napojíte na cyklotrasu č. 47 a pohodlně přijedete přes Lidéřovice  po vyasfaltované cyklostezce do Strážnice. Tato trasa vede převážně panenskou přírodou Bílých Karpat, proto doporučujeme vzít s sebou malé občerstvení !

 

6. DEN:  STRÁŽNICE – NAPAJEDLA – KROMĚŘÍŽ

Strážnice – Veselí nad Moravou – Uh. Ostroh – Ostrožská Nová Ves – Kostelany  – Uherské Hradiště – Babice – Spytihněv – Napajedla – Otrokovice – Kvasice – Kroměříž – cca 64 km

Trasa začíná opět u hotelu Strážnice a vede většinou po nově zbudovaných vyasfaltovaných cyklostezkách podél Baťova kanálu a řeky Moravy.  Na trasu č. 47 se napojíte na konci zámeckého parku ve Strážnici a pojedete ve směru Vnorovy, Veselí nad Moravou, Uherský Ostroh, Ostrožská Nová Ves. V Ostrožské Nové Vsi máte možnost pokračovat po trase č. 47 ve směru Kunovice – Uherské Hradiště. Za železničním přejezdem  doporučujeme sjet na trasu č. 47A kolem štěrkových jezer ( možnost koupání  ) přes Kunovský les do Kostelan, kde přejedete řeku Moravu a vydáte se po levém břehu do přístaviště v Uherském Hradišti. Zde se opět napojíte na trasu č. 47 a po levém břehu Baťova kanálu projedete přístavišti v Babicích a ve Spytihněvi, přejedete současně B. kanál a řeku Moravu a dáte se ve směru  Napajedla, Otrokovice. V Otrokovicích přejedete opět řeku Moravu a z Bělova se vydáte po silnici III. třídy ( 5 km ) do Kvasic, kde opět najedete na vyasfaltovanou cyklostezku vedoucí po levém břehu řeky Moravy až do Kroměříže.  Kroměříž – barokní zámek, Podzámecká a Květná zahrada – vyhlášeny památkami UNESCO. V Kroměříži můžete Vaši cyklotrasu zakončit nebo se vrátíte do Starého Města cca 20 km a přejedete vlakem do Bzence Přívozu, kde Vás za příplatek vyzvedne hotelový vůz nebo se vydáte po pravém břehu řeky Moravy a následně u Vnorovského jezu po levém břehu Baťova kanálu do Strážnice (cca 8 km). Zdatnější  cyklisté mohou bez větších problému absolvovat cestu zpět z Kroměříže. Cesta do Kroměříže trvá se dvěmi krátkými přestávkami  4 – 4,5 hod a je dlouhá celkem 64 km. Pokud vyjedete od hotelu v 08:30, tak v Kroměříži můžete pohodlně  poobědvat, prohlídnout si náměstí, zámek  a zámeckou zahradu. Doporučený čas odjezdu zpět je v 15:00.

V ceně zahrnuto

  • ubytování bez snídaně, pokoje 3* standard
  • Dítě do 3 let zdarma, od 3 do 12 let příplatek 350,- Kč/noc včetně snídaně
  • možnost pronájmu kol 300,- Kč/den (e-bike 500,- Kč/den)

* Tato cena se nevztahuje na termíny Strážnických slavností a strážnického vinobraní

Informace na telefonu: +420 603 165 592, nebo na e-mailu: rezervace@hotelstraznice.cz

Rezervace

Typ pokoje
( STANDARD *** / SUPERIOR **** / APARTMÁN **** )

Jednolůžkový

Počet pokojů

Kategorie pokoje


Dvojlůžkový


Třílůžkový


Počet nocí

- Vyplňte počet nocí a datum příjezdu

Příjezd

Odjezd


Příplatky

Strava

Zvíře

Vaše jméno

Ulice

Město

PSČ

E-mail

Telefon

Zpráva

Celková cena: 0
Objednávka byla úspěšně odeslána, brzy se Vám ozveme, Děkujeme.

Nezávazná objednávka

Vaše jméno

Ulice

Město

PSČ

E-mail

Telefon

Zpráva

Objednávka byla úspěšně odeslána, brzy se Vám ozveme, Děkujeme.

Dárkový poukaz

Oslovení

Jméno

Příjmení

Ulice

Město

PSČ

E-mail

Telefon

Vlastní text na poukaz

Účel dárkového poukazu

Příjezd

Od koho pro koho

Objednávka byla úspěšně odeslána, brzy se Vám ozveme, Děkujeme.